چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٣٩٦
با نهاد
کانونها
نظرسنجی
مطالب سایت نهاد دانشگاه الزهرا (س) از نظر کیفی تا چه حد انتظارات شما را پاسخگو بوده است؟

عالی
خوب
متوسط

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8220
 بازدید امروز : 363
 کل بازدید : 1236822
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0.62
صفحه اصلي > اندیشه دینی > خداشناسي 
خداشناسي
 


روایتی از دیدار شاعران آیینی با رهبر انقلاب
رسالتی که رهبر انقلاب بر عهده‌ شاعران نهادند
در دیدار رهبر انقلاب با شاعران آئینی، شاعری جوان به‌نام آقای حسن بیاتانی، شعری را با مطلع «دیر آمدم...دیر آمدم... در داشت می‌سوخت/ هیئت، میان "وای مادر" داشت می‌سوخت» خواندند. شعری که با پیوند زدن حوادث صدر اسلام و دفاع مقدس، زبانی بدیع و نو یافته بود. پس از شعرخوانی این شاعر، رهبر انقلاب متصل کردن حوادث صدر اسلام با حوادث امروز را رسالتی مهم برای شعر و شاعران دینی برشمردند. این شاعر آئینی در گفتاری به شرح جلسه‌ی دیدار شاعران مذهبی سرا و ماهیت شعر آئینی پرداخته است.
 ١٣٩٥/١٢/١٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سلامت روانی از دیدگاه قرآن
در آموزه‌های قرآنی به مسئله بهداشت به عنوان یک شاخصه مهم توجه شده است. از آنجا که هدف دین راهنمایی بشر برای دستیابی به سعادت یعنی آرامش و آسایش در دنیا و آخرت است، به مسئله بهداشت در دو بعد جسمی و روانی توجه خاصی شده است. بی‌گمان در نگرش اسلام و قرآن آرامش و آسایش از جایگاه خاصی برخوردار است. آرامش به ابعاد روانی بشر توجه می‌دهد و آسایش به ابعاد جسمی انسان نظر می‌کند. آسایش در اینجا غیر از رفاه است. در آموزه‌های قرآنی از اطراف و رفاه به عنوان عامل بازدارنده از رشد و بالندگی فرد و جامعه یاد می‌شود و به جای آن از آسایش سخن به میان می‌آید. انسان مترف به آسایش به عنوان اصالت می‌نگرد و همه سرمایه خویش را برای عیش و نوش هزینه می‌کند و به ابعاد دیگر انسانی بی‌توجهی نشان می‌دهد. از این رو از مدار انسانیت بیرون رفته و همانند جانوران تنها به اشباع و ارضای قوای شهوانی می‌اندیشد.
 ١٣٩٥/١١/٠٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعرافی:
هرگز جنگ میان شیعه و سنی نداریم
رئیس جامعة المصطفی العالمیه بر الهام‌گیری طلاب، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها از چهره‌های برجسته در جهان اسلام تاکید کرد.
 ١٣٩٥/٠٩/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
بانوی روشندل حافظ قرآن
دوست داشتم کعبه را ببینم/ در مکه یک بار قرآن را ختم کردم/ موفقیت‌هایم را مدیون امام رضا(ع) هستم
سماء بابایی حافظ روشندل قرآن به دلیل علاقه به کلام وحی در 12 سالگی حافظ کل قرآن کریم شد. پس از برتری در یکی از رقابت‌های قرآنی به مکه مشرف شد؛ دوست داشت توانایی دیدن کعبه را داشت اما با چشم دل کعبه را دید.
 ١٣٩٥/٠٩/٢١ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام مقام معظم رهبری در مورد بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز
پیام رهبر انقلاب به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز، با اشاره به مسئولیت همگانی در اقامه‌ نماز تاکید کردند: لازم است که همه همت گماریم تا نماز را در جایگاه شایسته‌ خود، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم.
 ١٣٩٥/٠٩/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
علم؛ وسیله قدرت یافتن کشورهای اسلامی
جایگاه و اهمیت علم و دانش
اگر گفته شود دین اسلام، دین دانش و آموزش برای زندگی سعادتمندانه دنیوی و اخروی بشر است، سخنی ناحق، گفته نشده است. اهمیت علم ودانش در اسلام بقدری است که اولین کلمه ای که جبرئیل به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله گفت؛ این بود: «اقرأ» (بخوان)!. بی گمان ارزش انسان در آموزه های قرآنی به دانش است؛ از این روست که تسخیر فرشتگان و هستی، زمانی برای انسان شدنی شد که خداوند به انسان اسمای خویش را تعلیم داد و انسان به دانش اسمایی آگاه شد. این آگاهی هر چند به شکل آگاهی حضوری و شهودی است که از آن به دانش وجودی نیز تعبیر می شود؛ زیرا در جان و وجود انسان جای می گیرد و بخشی بلکه همه وجود وی را شکل می بخشد که در تعبیر مولوی: ای برادر تو همه اندیشه ای مابقی جز استخوان و ریشه ای
 ١٣٩٥/٠٩/١٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
درس تفسیر قرآن آیت‌الله ضیاءآبادی
شیطان تا چه زمانی زنده می‌ماند؟
آیت‌الله ضیاءآبادی در درس تفسیر قرآن به دلایل رانده شدن شیطان از درگاه خداوند و وجود موجودات نامرئی اشاره کرد.
 ١٣٩٥/٠٩/١٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>

پیوندها