اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
 


شماره خبر :٥١٦٠٦٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/11/17    ا   ١٣:١٨
 
آیا تاکنون فکر کرده اید که نزد کدام مشاور بروید ؟!به متن زیر خوب توجه کنید...
یک روانشناس یا مشاور حرفه ای باید ویژگی های زیر را داشته باشد:
علاقه به یادگیری مداوم: یک درمانگر خوب، همیشه در حال یادگیری است و با مقالات و یافته های جدید روانشناسی آشنا است.

1-علاقه به یادگیری مداوم: یک درمانگر خوب، همیشه در حال یادگیری است و با مقالات و یافته های جدید روانشناسی آشنا است.

2-مهارت های ارتباطی: یک درمانگر خوب، مهارت خوبی در نوشتن و ارتباطات کلامی دارد و می تواند با گروه های مختلف مردم به طور موثر ارتباط برقرار کند.

3-شفقت: یک درمانگر خوب، مهربان و مشفق است و می تواند با رنج و مشکلات مراجعانش به خوبی همدلی کند. آنها قادراند به مراجعان کمک کنند تا احساس راحتی کنند.

4-ثبات هیجانی: درمانگر خوب هیجان با ثباتی دارد و می تواند استرس و آشفتگی های هیجانی ناشی از کار با مراجعین آشفته را تحمل و تنظیم کند.

5-اخلاق حرفه ای: یک درمانگر حرفه ای، کدهای اخلاقی محکمی دارد و رازدار مراجعینش است. همچنین می دانند شغل آنها به نحوی است که می تواند روی افراد تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

6-مهارت های بین فردی: یک درمانگر خوب، مهارت های بین فردی خوبی دارد و قادر است به خوبی با گروه های مختلف مردم از جمله همکاران و بیماران کار کند.

7-آگاهی از قوانین و مقررات: درمانگر خوب درمانگری است که با قوانین کشور در خصوص حرفه اش آشنا باشد. آنها می دانند چطور در محدوده قانون با مراجعین خود کار کنند.

8-تفکر باز: یک درمانگر خوب، روشن فکر است و تحمل همه افراد و موقعیت ها را دارد. آنها همچنین نسبت به تحقیقات جدید و روش های جدید فکر کردن که ممکن است برایشان چالش برانگیز باشد گشوده هستند.

9-صبر: یک درمانگر حرفه ای باید هم در انجام تحقیقات و هم در جلسات مشاوره بسیار صبور باشد. آنها می دانند برای دیدن نتایج معنی دار شاید زمان زیادی احتیاج باشد.

10-قابل اعتماد بودن: درمانگر خوب بسیار قابل اعتماد است و در عین حال، الهام بخش مراجعان خود برای اعتماد کردن است.

11-مهارت حل مسئله: بسیاری از افراد به خاطر فقدان مهارت حل مسئله پیش مشاور و روانشناس می آیند. گاهی یافتن راه حل برای مشکلات ساده است اما در بیشتر موارد پیدا کردن راه حل نیازمند خلاقیت و ابتکار است. بنابراین درمانگر خوب باید دارای تفکر خلاقانه و مهارت حل مسئله باشد.

12-توجه مثبت بی قید و شرط: برای اینکه درمانگر خوبی باشید باید به مراجع خود در هر حالتی توجه مثبت بی قید و شرط داشته باشید.

 

*دیگر ویژگی های یک درمانگر خوب:

شنونده خوبی باشد.

صلاحیت داشته باشد.

کنجکاو باشد.

خود آگاهی بالایی داشته باشد.

با تنوع افراد و عقاید کنار آمده باشد.

 

 

#رقیه نوری پور

دانشجو دکتری مشاوره الزهرا

 

 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 99759
 بازدید امروز : 323
 کل بازدید : 1236782