اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
 


شماره خبر :٥١٨٠٥١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/12/08    ا   ٠٩:٤٦
 
یادداشت :
حجاب ارزش آفرین و مانع از سقوط شخصیت انسان می شود
لزوم جلوگیری از ورود فرهنگ وپوشش غربی در جوامع اسلامی

حجاب، حفظ شخصیت زن و جلوگیری از انحراف جوانان و ممانعت از گسترش فساد در جامعه اسلامی است و همان‏ گونه که اصل پوشیدن لباس برای زنان و مردان منافات با آزادی آنها ندارد، حجاب نیز چنین است.

 

بدون شک در عصر ما که بعضی نام آن را عصر برهنگی و آزادی جنسی گذارده اند و افراد غربزده، بی بند و باری زنان را جزئی از آزادی او می‏ دانند سخن از حجاب گفتن برای این دسته ناخوشایند و گاه افسانه‏ ای متعلق به زمانهای گذشته است..

 

اما در این میان مفاسد بی حساب و مشکلات و گرفتاری های روز افزونی که از این آزادیهای بی قید و شرط به وجود آمده سبب شده که تدریجاً گوش شنوایی برای این سخن پیدا شود.

 

حجاب از ضروریات دین و برگرفته از قرآن مجید است و همه مذاهب اسلامی آن را قبول دارند لذا فلسفه حجاب چیز مکتوم و پنهانی نیست درحقیقت آنچه که در سایه رعایت شئونات اسلامی و حفظ حجاب زن رقم می خورد ، ارزش نهادن به مقام زن می باشد و این مهم از اهمیت بسیار زیادی برای زنان مسلمان برخوردار است.

مساله ابتذال زن و سقوط شخصیت او در این میان نیز حائز اهمیت فراوان است، هنگامی که زن را از طریق جاذبه جنسیش وسیله تبلیغ کالاها و دکور اطاق های انتظار و عاملی برای جلب جهانگردان و سیاحان و مانند اینها قرار بدهند، شخصیت زن تا سر حد یک عروسک، یا یک کالای بی ارزش سقوط می‏ کند و ارزشهای والای انسانی او به کلی به دست فراموشی سپرده می‏ شود.

 

بنابراین بایستی با نگاه ویژه ای به حجاب زن و مسئله حفظ شرافت و موجودیت زن پرداخت و دستخوش تبلیغات جوامع غربی نشد چرا که در هر جامعه ای زنان می توانند به عنوان اقشاری مهمی نقش آفرینی کنند و در این میان سطح موفقیت زنان با حجاب در جوامع مسلمان بالاتر می باشد.

 

حجاب و پوشش در اسلام امنیت فوق العاده ای دارد و آیات فراوانی نیز درباره حجاب آمده است و کسی هم نمی تواند منکر آن شود بنابراین حجاب، حفظ شخصیت زن و جلوگیری از انحراف جوانان و ممانعت از گسترش فساد در جامعه اسلامی است.

به نقل از بازی دراز

 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 99761
 بازدید امروز : 335
 کل بازدید : 1236794